Eliminacja os Warszawa

Likwidacja gniazd os na terenie Warszawy i okolic

Mimo stosunkowo niewielkich rozmiarów, stworzenia z rodziny osowatych (Vespinae) wyposażone w żądło są dużym zagrożeniem dla człowieka. Obawa przed ich atakiem jest w pełni uzasadniona. Gniazdo os może powstać błyskawicznie nawet we wnętrzach zamieszkanych przez ludzi, nie mówiąc o budynkach gospodarczych. W przypadku wykrycia ich kolonii na terenie posesji: na strychu, w altanie lub garażu należy niezwłocznie podjąć próbę neutralizacji niebezpieczeństwa. Jednak usuwanie gniazd os trzeba powierzyć specjalistom, którzy mają umiejętności i środki niezbędne do likwidacji ich kolonii w pobliżu człowieka.

Likwidacja gniazda os

Takie owady jak osy czy szerszenie mogą być poważnym zagrożeniem, ponieważ tworzą swoje gniazda w pobliżu miejsc zamieszkanych przez ludzi, na działkach czy w użytkowanych pomieszczeniach gospodarczych itp. Prowadzona przez nas firma zajmuje się profesjonalnym usuwaniem os oraz innych owadów na terenie Warszawy, Łomianek, Legionowa i innych okolicznych miejscowości. Likwidacja gniazd jest zadaniem, które wymaga odpowiedniego przygotowania, doświadczenia, sprzętu oraz środków, dzięki czemu można działać nawet w miejscach trudno dostępnych. Przygotowanie jest niezbędne, w celu obrony przed osami, które w jednej chwili mogą stać się agresywne, gdy przyjdzie im bronić swojego gniazda lub poczują się zagrożone.

Mając do tego uprawnienia, jesteśmy w stanie zająć się eliminacją problemu szybko i skutecznie. Reagujemy błyskawicznie na każde zgłoszenie przez całą dobę i 7 dni w tygodniu i bezzwłocznie pojawiamy się na miejscu, zdając sobie sprawę z tego, jak osy broniące dostępu do swojego lokum potrafią być niebezpieczne w pewnych warunkach.

Na czym polega specjalistyczne zwalczanie os?

Takie zadanie jak usuwanie gniazd os na własną rękę nie jest dobrym pomysłem. Zawsze to odradzamy naszym klientom ze względu, chociażby na to, że mogą narazić siebie czy inne osoby na nieprzyjemne w skutkach ukąszenie, które w najgorszym przypadku może spowodować poważne problemy ze zdrowiem lub nawet doprowadzić do utraty życia. Niebezpieczeństwo jest jeszcze większe, gdy w pobliżu gniazda os znajdzie się osoba uczulona na ich jad.

Skuteczne i specjalistyczne usunięcie os najlepiej więc powierzyć takim fachowcom jak my. Mając do tego odpowiednie kwalifikacje, zapewniamy pomoc w zakresie eliminacji tych owadów zarówno w Warszawie, jak i w Łomiankach, Legionowie czy innych miejscach wokół stolicy. Nasze zadania wykonujemy szybko i sprawnie, zawsze przy zachowaniu stosownych środków bezpieczeństwa mieszkańców posesji i sąsiadów.

Usuwanie gniazd os w Warszawie i okolicach

Po przyjęciu zgłoszenia najpierw lokalizujemy gniazda os, które często znajdują się, m.in. na poddaszach, podbitkach, w dziuplach drzew, dziurach w elewacji budynków, altankach, wiatach. Później dopasowujemy jedną z odpowiednich i bezpiecznych metod usuwania oraz korzystamy przy tym ze sprawdzonych środków, bez konieczności niszczenia elementów struktury i zabudowań. Jednym z najważniejszych celów likwidacji gniazda os jest pozbycie się go z wrażliwego miejsca posesji z całym rojem. Podczas konfrontacji z tymi stworzeniami, które kierują się instynktem obrony wspólnego lokum, osoby podejmujące się tego zadania ryzykują własnym zdrowiem i narażają się na ich atak. Istotą powodzenia akcji będzie zawsze niedopuszczenie do wydostania się ich na zewnątrz. Zwalczanie os w żadnym wypadku nie może się skończyć upadkiem gniazda na ziemię. Należy pamiętać, że nie wolno naruszać bezpośredniego otoczenia os, gdyż to zawsze skutkuje groźnym atakiem.

Osy – konieczna likwidacja

Skrupulatnie przestrzegane procedury usuwania oraz podjęte przez nas środki ostrożności zabezpieczają przed nieoczekiwanym rozwojem sytuacji, a przynajmniej znacznie zmniejszają ryzyko wymknięcia się jej spod kontroli. Doświadczenie, fachowa wiedza o tym, co niebezpieczne, strój ochronny, sprzęt i preparaty przeciwdziałające skutecznemu atakowi roju sprawiają, że niszczenie gniazda os odbywa się w warunkach pełnej kontroli i przede wszystkim jest nieuciążliwe dla mieszkańców posesji. Zabezpieczamy też to miejsce przed powtórnym zagnieżdżeniem się roju, czyli spryskujemy je specjalnym odstraszającym preparatem. Dzięki niemu, w przyszłości walka z osami nie będzie już konieczna, a posesja pozostanie wolna od zagrożeń użądlenia lub ataku owadów na jej mieszkańców.

Usuwanie os z nietypowych miejsc

Poza podjęciem konkretnej interwencji w zakresie zwalczenia os chętnie służymy także fachową poradą, w jaki sposób zabezpieczyć się przed tymi owadami na przyszłość oraz jak postępować w razie wystąpienia sytuacji zagrażających zdrowiu i życiu. Nasz firma pomogła już wielu Klientom szybko i sprawnie pozbyć się problemu w rozmaitych miejscach w Warszawie i innych miejscowościach aglomeracji, a także na działkach i letniskach. Zresztą te owady osiedlają się nie tylko pod dachem. Wśród najbardziej zaskakujących miejsc świadczenia usług, w których musieliśmy usunąć osy, znalazły się już:

  • łódź w hangarze,
  • zabytkowa lokomotywa na bocznicy,
  • skrzynki pocztowe,
  • nieużywane pianino w składzie starych sprzętów.

Z naszych usług skorzystało już do tej pory bardzo wielu klientów, a przykładowe zlecenia zamieściliśmy w zakładce Galeria. Usuwanie gniazd os w Warszawie to dość częsta konieczność, a wiele osób, których dotyka ten problem, nie orientuje się, jak sobie z nim bezpiecznie poradzić. Wystarczy jedynie skontaktować się z nami telefonicznie, mailowo bądź przy pomocy formularza kontaktowego na stronie, by uzyskać fachowe wskazówki, dotyczące bieżącego postępowania i zamówić wizytę naszej ekipy.

Usuwanie gniazda os – cena

Profesjonalne zwalczanie os może przebiegać w różny sposób w zależności od miejsca usytuowania mieszkania owadów, jego dostępności, bliskości domowych pomieszczeń, przebiegu instalacji i lokalizacji ważnych miejsc i urządzeń w jego pobliżu. Dlatego w wycenę usługi wchodzi rzetelne oszacowanie sytuacji, pozwalające dobrać właściwą metodę i przystąpić do minimalizacji zagrożenia przez osy, których likwidacja jest koniecznością. Dyktuje ją stałe zagrożenie zarówno pojedynczymi użądleniami, jak i atakiem całego roju. Jeśli masz problem z eliminacją gniazda os, nie czekaj na rozwój tego zagrożenia, tylko skorzystaj z pomocy naszej firmy!

Obszar działania