Likwidacja gniazda szerszeni

Likwidacja gniazd szerszeni w Warszawie i okolicy

Do owadów wyjątkowo groźnych i stanowiących poważne zagrożenie dla zdrowia i życia ludzi zalicza się szerszenie. Niebezpieczne są nawet pojedyncze osobniki, dlatego ich gniazda powinno się likwidować z miejsc publicznych i prywatnych, co pozwala na uniknięcie bezpośredniego kontaktu z nimi. Świetnie radzą sobie ze zlokalizowaniem oczu napastnika i pluciem w nie jadem, co tylko potęguje niebezpieczeństwo w kontakcie z nimi. Co więcej, jeżeli szerszenie poczują zagrożenie, mogą zaatakować w większej grupie, aby bronić gniazda. To jedne z największych owadów w Polsce, szczególnie niebezpieczne z tego względu, że potrafią zaatakować człowieka.
Zwalczanie szerszeni i usuwanie gniazda owadów jest obowiązkiem we wszystkich miejscach ich występowania na posesjach lub choćby w pobliżu ludzkich siedzib. Już atak pojedynczego szerszenia może nieść ze sobą niebezpieczne skutki. Użądlenie w głowę, szyję lub twarz nie kończy się zwykłą opuchlizną, może spowodować niekontrolowane problemy z oddychaniem. U osób uczulonych na jad osowatych powoduje wstrząs i zagrożenie zapaścią. W obu przypadkach należy natychmiast skorzystać z pomocy ambulatoryjnej. Aby do tego nie dopuścić, konieczne jest usunięcie gniazda os i szerszeni.

Czy niszczenie gniazda szerszeni jest konieczne?

Zagrożenie ze strony największych owadów pojawia się w zasadzie wówczas, gdy człowiek znajdzie się niedaleko szerszeniego siedliska i jest narażony na ich jad. Wzrost liczby gniazd zakładanych przez nie w pobliżu ludzkich siedzib wiąże się bezpośrednio z kurczeniem się naturalnych obszarów, w których obrębie szerszeń tradycyjnie zakłada swoje kolonie. Z koron drzew i ziemnych nor na terenach leśnych roje szerszeni przenoszą się w bezpośrednie sąsiedztwo człowieka, ponieważ zapewnia to łatwy dostęp do pożywienia. Poza gniazdem owady zdają się nie zauważać ludzi. Kiedy pojawiają się zbyt blisko, starają się odstraszyć intruzów.

Skontaktuj się z nami w celu usunięcia gniazda szerszeni!

Telefon
Obszar działania
Warszawa i okolice

Firma usuwająca szerszenie

Największe niebezpieczeństwo wiąże się z naruszeniem ich schronienia – wówczas zwierzęta potrafią agresywnie zaatakować napastników. Dlatego usuwanie źle usytuowanego gniazda szerszeni powinno odbyć się jak najszybciej po jego odkryciu. Po powiadomieniu o lokalizacji owadziej kolonii udzielimy wskazówek dotyczących zabezpieczenia miejsca i zachowania środków ostrożności do naszego przyjazdu. Jako firma usuwająca szerszenie dotrzemy pod dowolny adres w Warszawie i okolicy, np. w Łomiankach szybko i sprawnie, bez ograniczeń czasowych. Z nami można pozbyć się ich gniazd raz na zawsze.

Usuwanie gniazd szerszeni – Warszawa

Z powodu ryzyka gwałtownej reakcji roju samodzielne zbliżanie się do miejsca gniazdowania szerszeni może okazać się groźne. Spośród owadów z rodziny osowatych to właśnie one potrafią zaatakować najszybciej i najbardziej zdecydowanie. Zachowują się tak w obronie własnej, jednak powodują tym samym ogromne zagrożenie dla ludzi, zwłaszcza dla dzieci, osób starszych i uczulonych na jad owadów. Jednak nie warto działać pochopnie – widmo zagrożenia może skłonić właścicieli posesji do niekontrolowanych prób walki z intruzami. Zdecydowanie lepiej wezwać naszą firmę, która zjawi się niebawem na posesji, zlokalizuje gniazdo i dotrze do niego bez względu na ograniczenia przestrzenne, a cała operacja usuwania potrwa zaledwie kilkadziesiąt minut.

usuwanie gniazd szerszeni

Dlaczego nie wolno usuwać szerszeni na własną rękę?

Z tego względu, że  ich skuteczne usuwanie w Warszawie, Legionowie czy Łomiankach to zadanie zdecydowanie dla specjalistów. Jedynie firma zwalczająca gniazda szerszeni gwarantuje bezpieczną i sprawną neutralizację zagrożenia dla zdrowia i życia mieszkańców. Likwidacja nieproszonych gości to jedyne rozwiązanie, jednak bez ochronnego sprzętu, środków owadobójczych i znajomości zachowań tego gatunku lepiej nie zbliżać się do okolicy gniazda, nie wspominając o dotykaniu czy strącaniu go na ziemię. Przy odkrytym gnieździe nie wolno:

  • wykonywać gwałtownych ruchów,
  • dotykać go nawet przy pomocy np. patyka,
  • głośno się zachowywać,
  • słuchać rytmicznej muzyki, np. z samochodowego radia w garażu,
  • palić papierosów.

Profesjonalne zwalczanie szerszeni

likwidacja gniazda szerszeni

Od wielu lat świadczymy podobne usługi w Warszawie i wszystkich miejscowościach należących do aglomeracji stolicy. Oferujemy usuwanie gniazd szerszeni w Łomiankach, Legionowie i innych lokalizacjach, w których problem rozszerza się wraz z przybywaniem posesji mieszkalnych na peryferiach miast. Gwarantujemy profesjonalne usunięcie gniazd szerszeni zlokalizowanych w takich miejscach, jak np. dziuple drzew, większe korzenie, opuszczone budki dla ptaków, zagłębienia lub ściany budynków, obszary pod rynnami, nory wykopane w ziemi. Mamy też doświadczenie z likwidacją szerszeni ze skrzynek pocztowych czy gazowych, z balkonów i tarasów, a także tych, które zagnieździły się w składach drewna, w szopach na narzędzia, garażach czy wiatach. Do ich zwalczania potrzebna jest odpowiednia wiedza, doświadczenia oraz profesjonalny sprzęt. Odradzamy wykonywanie usunięcia na własną rękę! Zwalczanie szerszeni we własnym zakresie może okazać się niebezpieczne nie tylko dla osoby podejmującej ryzyko, ale także dla wszystkich domowników i postronnych świadków operacji. Jesteśmy dobrze wyposażeni i starannie przygotowani na każdą ewentualność, dlatego mamy pewność, że sytuacja nie wymknie się nam spod kontroli. Usuwanie szerszeni jest warte swojej ceny – zdrowie i życie, zagrożone przez agresywne owady, są zbyt wartościowe, by warto było ryzykować.

Specjalistyczne usuwanie szerszeni – na czym polega?

Ukąszenie szerszenia (zwłaszcza u osoby uczulonej na jego jad) może spowodować wstrząs anafilaktyczny, którego objawy to, np. kłopoty z oddychaniem, gwałtowne osłabienie organizmu, utrata przytomności, opuchlizna na całej twarzy oraz szyi, biegunka, nudności, zawroty głowy, zaczerwienienie oraz wysypka. Dlatego, aby zminimalizować ryzyko obcowania ze szkodnikiem, likwidacja gniazd szerszeni powinna być realizowana tylko przez specjalistyczną firmę. Nasza działa przez całą dobę 7 dni w tygodniu na terenie Warszawy i przylegające do niej miejscowości, takich jak np. Łomianki czy Legionowo. Zapewniamy kompleksową i szybką realizację zleceń niezależenie od liczebności roju i wielkości, jaką osiąga gniazdo szerszeni.

Likwidacja gniazda w układzie wentylacyjnym

Powierzone nam zlecenia realizujemy z pełnym zaangażowaniem, dając klientom gwarancję skuteczności usunięcia gniazda. Zapewniamy, że stosowane, sprawdzone metody nie wymagają rozbiórek czy zniszczeń obiektów, nawet jeśli odkryjemy szerszenie w kominie wentylacyjnym. Po zlokalizowaniu owadów wybieramy jeden ze sposobów ich usunięcia, używając przy tym nieinwazyjnych środków chemiczne. Gniazda tych owadów z reguły mierzą od 30 do 60 cm, a im są większe, tym więcej znajduje się w nich osobników stanowiących zagrożenie dla wszystkich osób przebywający w najbliższej okolicy. Nie warto dłużej się narażać – każde spotkanie z dużą ilością tych owadów może skończyć się źle dla domownika, który będzie chciał przeprowadzić ich usuwanie. Gniazdo szerszeni, mimo stosunkowo niewielkich rozmiarów, okazuje się matecznikiem dla licznej kolonii tych stworzeń. Nagłe trącenie konstrukcji powoduje zmasowany atak, który dla nieprzygotowanej osoby może być trudnym i bolesnym doświadczeniem. Dlatego najlepszym rozwiązaniem będzie zlecić likwidację szerszeni fachowcom. Zwalczanie szerszeni to czynność, której nie warto przeprowadzać bez profesjonalnej firmy. Usunięcie ich siedliska w Legionowie czy Warszawie kosztuje dużo mniej, niż się powszechnie wydaje, zwłaszcza że w grę wchodzi bezpieczeństwo własne i najbliższych.

zwalczanie szerszeni

Likwidacja gniazd szerszeni z zabezpieczeniem miejsca – Łomianki i Legionowo – cena

Poza podejmowaniem czynności związanych z usunięciem gniazda lub gniazd zamieszkiwanych przez te owady zabezpieczamy odpowiednio potencjalne miejsca, w których mogą się ewentualnie kiedyś zagnieździć. Oprócz tego udzielamy praktycznych porad na przyszłość oraz wskazówek, jak się zachować, gdy natrafi się na aktywne gniazdo na swoim terenie. Jeśli dojdzie do bliskiego kontaktu z jednym lub wieloma szerszeniami, nie należy wykonywać gwałtownych ruchów. Przydatnym rozwiązaniem są także siatki na okna czy dbanie o to, aby usuwać plamy po słodkich napojach, które mogą przywabić owady.

Szybkie i skuteczne zwalczanie szerszeni to nasza konkurencyjna cenowa oferta!

Obszar działania