Usuwanie gniazd pszczół

Bezpieczne usuwanie gniazda pszczół na terenie Warszawy i jej okolic

W Polsce najczęściej występują dwa gatunki pszczół: dzika i miodna. Oba są pod ochroną, o czym zapewne wie niewiele osób. Pomimo tego, że są one mniej agresywne niż np. osy, to jednak również uprzykrzają ludziom życie oraz stanowią dla zagrożenie. Ich jad może spowodować utratę zdrowia lub nawet w niektórych przypadkach – życia. Dlatego usuwaniem gniazd pszczół powinni zajmować się profesjonaliści.

Nasza firma specjalizuje się od wielu lat w tego typu działaniach. Gwarantujemy profesjonalne świadczenie usług usunięcia pszczół z różnych miejsc. To owady, które można spotkać m.in. na poddaszach, w wiatach, altankach, elewacjach, dziuplach drzew. Również pszczoły w kominie wentylacyjnym nie stanowią dla naszej ekipy problemu. Doświadczony zespół naszych specjalistów „wytropi” je i skutecznie pozbędzie się problemu, nie naruszając jednocześnie konstrukcji obiektu, co jest szczególnie ważne, gdy pszczoły zagnieżdżą się w kominie wentylacyjnym. Działamy w możliwie najkrótszym czasie od momentu zgłoszenia i staramy się je usunąć błyskawicznie i nieodwracalnie. Zdajemy sobie sprawę z ryzyka, jakie niesie za sobą obecność tych owadów, zwłaszcza dla alergików.

Skontaktuj się z nami w celu usunięcia gniazda pszczół!

Telefon
Obszar działania
Warszawa i okolice

Usuwanie gniazd pszczół

Wiele osób lekceważy obecność tych owadów zbyt blisko ludzkich siedzib. Usuwanie gniazd pszczół w Warszawie to dosyć częste zadanie naszych specjalistów. Tymczasem zagnieżdżenie się pszczelej rodziny w domu (najczęściej wybierają szyby, kominy i przewody wentylacyjne) może stworzyć potencjalnie niebezpieczną sytuację. Mimo że pszczoły są zwierzętami pożytecznymi dla człowieka i da się je hodować, w przypadku nieoswojonych rojów, które szukają miejsc na gniazda, ich nastawienie do ludzi wygląda zgoła inaczej. Dlatego należy je usunąć z komina czy przewodu. Instynkt będzie nakazywał im obronę miejsca – z tego powodu pozostaną zagrożeniem dla osób przebywających w zasięgu ich domostwa. Zagnieżdżenie pszczoły w kominie wentylacyjnym łatwo rozpoznać po częstym pojawianiu się kilku osobników w pobliżu kratek i otworów.

Pszczoły w kominie wentylacyjnym

Szczególnie narażone na agresywne zachowanie owadów są dzieci, u których użądlenie, oprócz bólu, może spowodować uczulenie na jad pszczół, os i szerszeni na resztę życia. Jeśli wśród domowników znajduje się osoba z alergią na pszczeli jad, zareaguje wstrząsem anafilaktycznym, który bez szybkiego podania sterydu może doprowadzić do niebezpieczeństwa utraty życia. Zniszczenie gniazda pszczół to czynność, którą należy zlecić bezpośrednio po stwierdzeniu zagrożenia. Nie warto lokalizować siedliska na własną rękę ani tym bardziej próbować jego usuwania. Bezpieczne usuwanie gniazd pszczół w pomieszczeniu gospodarczym czy kominie wentylacyjnym to zadanie dla naszej firmy.

usuwanie gniazd pszczół w Warszawie

Zatrudniamy specjalistów, którzy potrafią:

  • szybko i sprawnie namierzyć gniazdo,
  • zneutralizować owady,
  • zabezpieczyć miejsce przed ponownym osiedleniem się intruzów.

Nasze usługi świadczymy na terenie Warszawy i innych miast aglomeracji. Pojawimy się również w podwarszawskich domkach letniskowych, zwłaszcza tych nieużywanych przez kilka miesięcy – wielu właścicieli w pełni lata odkrywa gniazdo pszczół w domowej instalacji, blisko pomieszczeń użytkowych.

Na czym polega usunięcie gniazd pszczół?

Pierwszym krokiem przez nas podejmowanym jest zlokalizowanie gniazda. Zadanie jest znacznie łatwiejsze, jeśli klient wie, gdzie ono się znajduje. Jeżeli nie – wówczas nasi pracownicy w krótkim czasie są w stanie je znaleźć. Pszczoły mogą się bowiem zagnieździć np. w kominie wentylacyjnym lub innym, trudno dostępnym miejscu. Podczas akcji usuwania gniazda lub gniazd w Warszawie, Legionowie lub innych lokalizacjach, przeprowadzamy szczegółowe badanie terenu, aby mieć pewność, że wykryjemy wszystkie siedliska. Pszczoły najczęściej zakładają gniazda na wiosnę i pod koniec lata zaczynają stawać się kłopotliwe. Tworzone kolonie, w zależności od gatunku mogą liczyć od kilku do ponad tysiąca osobników, a ich zasięg żerowania wynosi od kilkuset metrów do nawet 3 kilometrów.

Kolejnym działaniem jest dobór odpowiedniej metody usunięcia za pomocą bezpiecznych i sprawdzonych środków. Używane przez nas narzędzia do usług zwalczania rojów i gniazd pszczół są najwyższej jakości, co pozwala nam na fachową obsługę każdego klienta i bezpieczne usuwanie zagrożeń związanych z tymi owadami.

usuwanie gniazd pszczół

Posiadając właściwy strój, sprzęt, wiedzę i doświadczenie oraz znając zwyczaje tych owadów, możemy nie tylko wyeliminować bieżący problem, ale także zabezpieczyć dane miejsce przed następnym zagnieżdżeniem się insektów. Tym samym rosną szanse na to, że pszczoły w najbliższej przyszłości nie pokuszą o ponowne zamieszkanie w danym miejscu, a tym samym uniknąć można będzie niebezpiecznych użądleń owadów. Jeśli wystąpią one w okolicy szyi oraz ust, możliwe są różne ciężkie dla zdrowia powikłania (zwłaszcza u alergików). Dlatego, gdy tylko pojawi się zagrożenie i pobliżu miejsca zamieszkania zauważysz gniazdo pszczół, zalecamy jak najszybszy kontakt z naszą firmą i zgłoszenie problemu. Nawet stosunkowo niewielka ilość osobników w pobliżu osób uczulonych jest wskazaniem do wezwania naszej ekipy – usuwanie gniazd dzikich pszczół w wielu lokalizacjach nauczyło nas, że nie warto bagatelizować tego zagrożenia. Poza usługą usuwania zapewniamy także fachowe porady w zakresie zabezpieczenia się przed nimi zarówno do naszego przyjazdu, jak i na przyszłość.

Likwidacja gniazda pszczół, a zabezpieczenie owadów

Ponieważ pszczoły są cennymi zapylaczami i posiadają niebagatelne znaczenie dla ekosystemu, zabicie tych owadów nie wchodzi w grę, nawet jeśli rój pojawia się w miejscu zabudowanym. Z tego powodu złapane i zabezpieczone owady, przekazywane są w ręce specjalisty (zwłaszcza pszczoły miodne), czyli pszczelarza. Z kolei dziki rój, wywożony jest do lasu.

Obszar działania