Usuwanie gniazd pszczół

Bezpieczne usuwanie gniazd pszczół na terenie Warszawy i jej okolic

W Polsce najczęściej występują dwa gatunki pszczół: dzika i miodna. Oba są pod ochroną, o czym zapewne wie niewiele osób. Pomimo tego, że są one mniej agresywne niż np. osy, to jednak również uprzykrzają ludziom życie oraz stanowią dla zagrożenie. Ich jad może spowodować utratę zdrowia lub nawet w niektórych przypadkach – życia. Dlatego usuwaniem gniazd pszczół powinni zajmować się profesjonaliści. Nasza firma specjalizuje się od wielu lat w tego typu działaniach. Gwarantujemy profesjonalne usunięcie pszczół z różnych miejsc. To owady, które można spotkać m.in. na poddaszach, w wiatach, altankach, elewacjach, dziuplach drzew. Również pszczoły w kominie wentylacyjnym nie stanowią dla naszej ekipy problemu. Doświadczony zespół naszych specjalistów „wytropi” je i skutecznie pozbędzie się problemu, nie naruszając jednocześnie konstrukcji obiektu. Działamy w możliwie najkrótszym czasie od momentu zgłoszenia, gdyż zdajemy sobie sprawę z ryzyka, jakie niesie za sobą obecność tych owadów, zwłaszcza dla alergików.

Na czym polega usunięcie gniazd pszczół?

Pierwszym krokiem przez nas podejmowanym jest zlokalizowanie gniazda. Zadanie jest znacznie łatwiejsze, jeśli klient wie, gdzie ono się znajduje. Jeżeli nie – wówczas nasi pracownicy w krótkim czasie są w stanie je znaleźć. Pszczoły mogą się bowiem zagnieździć np. w kominie wentylacyjnym lub innym, trudno dostępnym miejscu. Podczas akcji usuwania gniazda lub gniazd w Warszawie, Legionowie lub innych lokalizacjach, przeprowadzamy szczegółowe badanie terenu, aby mieć pewność, że wykryjemy wszystkie siedliska. Pszczoły najczęściej zakładają gniazda na wiosnę i pod koniec lata zaczynają stawać się kłopotliwe. Tworzone kolonie, w zależności od gatunku mogą liczyć od kilku do ponad tysiąca osobników, a ich zasięg żerowania wynosi od kilkuset metrów do nawet 3 kilometrów.

Kolejnym działaniem jest dobór odpowiedniej metody usunięcia za pomocą bezpiecznych i sprawdzonych środków. Używane przez nas narzędzia do zwalczania rojów i gniazd pszczół są najwyższej jakości, co pozwala nam na fachową obsługę każdego klienta.

Posiadając właściwy strój, sprzęt, wiedzę i doświadczenie oraz znając zwyczaje tych owadów, możemy nie tylko wyeliminować bieżący problem, ale także zabezpieczyć dane miejsce przed następnym zagnieżdżeniem się insektów. Tym samym rosną szanse na to, że pszczoły w najbliższej przyszłości nie pokuszą o ponowne zamieszkanie w danym miejscu, a tym samym uniknąć można będzie niebezpiecznych użądleń owadów. Jeśli wystąpią one w okolicy szyi oraz ust, możliwe są różne ciężkie dla zdrowia powikłania (zwłaszcza u alergików).

Dlatego, gdy tylko pojawi się zagrożenie, że w pobliżu miejsca zamieszkania zauważysz gniazdo pszczół, zalecamy jak najszybszy kontakt z naszą firmą i zgłoszenie problemu. Poza usługą usuwania zapewniamy także fachowe porady w zakresie zabezpieczenia się przed nimi zarówno do naszego przyjazdu, jak i na przyszłość.

Obszar działania