Likwidacja gniazda szerszeni

Likwidacja gniazd szerszeni w Warszawie i okolicy

Do owadów wyjątkowo groźnych i stanowiących poważne zagrożenie dla zdrowia i życia ludzi zalicza się szerszenie. Świetnie radzą sobie ze zlokalizowaniem oczu napastnika i pluciem w nie jadem, co tylko potęguje niebezpieczeństwo w kontakcie z nimi. Co więcej, jeżeli szerszenie poczują zagrożenie, mogą zaatakować w większej grupie, aby bronić gniazda.

Z tego względu ich skuteczne usuwanie w Warszawie, Legionowie czy Łomiankach to zadanie zdecydowanie dla specjalistów. Gwarantujemy profesjonalne usunięcie gniazd szerszeni zlokalizowanych w takich miejscach, jak np. dziuple drzew, większe korzenie, opuszczone budki dla ptaków, zagłębienia lub ściany budynków, obszary pod rynnami, nory wykopane w ziemi. Mamy też doświadczenie z likwidacją szerszeni ze skrzynek pocztowych czy gazowych, z balkonów i tarasów, a także tych, które zagnieździły się w składach drewna, w szopach na narzędzia, garażach czy wiatach. Do ich zwalczania potrzebna jest odpowiednia wiedza, doświadczenia oraz profesjonalny sprzęt. Odradzamy wykonywanie działań na własną rękę!

Specjalistyczne usuwanie szerszeni – na czym polega?

Ukąszenie szerszenia (zwłaszcza u osoby uczulonej na jego jad) może spowodować wstrząs anafilaktyczny, którego objawy to, np. kłopoty z oddychaniem, gwałtowne osłabienie organizmu, utrata przytomności, opuchlizna na całej twarzy oraz szyi, biegunka, nudności, zawroty głowy, zaczerwienienie oraz wysypka. Dlatego, aby zminimalizować ryzyko obcowania ze szkodnikiem, likwidacja gniazd szerszeni powinna być realizowana tylko przez specjalistyczną firmę. Nasza działa przez całą dobę 7 dni w tygodniu na terenie Warszawy i przylegające do niej miejscowości, takich jak np. Łomianki czy Legionowo.

Powierzone nam zlecenia realizujemy z pełnym zaangażowaniem, dając klientom gwarancję skuteczności. Zapewniamy, że stosowane, sprawdzone metody nie wymagają rozbiórek czy zniszczeń obiektów. Po zlokalizowaniu szerszeni wybieramy jeden ze sposobów ich usunięcia, używając przy tym nieinwazyjnych środków chemiczne. Gniazda tych owadów z reguły mierzą od 30 do 60 cm, a im są większe, tym więcej znajduje się w nich osobników stanowiących zagrożenie dla wszystkich osób przebywający w najbliższej okolicy. Dlatego najlepszym rozwiązaniem będzie zlecić likwidację szerszeni fachowcom.

Poza podejmowaniem czynności związanych z usunięciem gniazda lub gniazd zamieszkiwanych przez te owady zabezpieczamy odpowiednio potencjalne miejsca, w których mogą się ewentualnie kiedyś zagnieździć. Oprócz tego udzielamy praktycznych porad na przyszłość oraz wskazówek, jak się zachować, gdy natrafi się na aktywne gniazdo na swoim terenie. Jeśli dojdzie do bliskiego kontaktu z jednym lub wieloma szerszeniami, nie należy wykonywać gwałtownych ruchów. Przydatnym rozwiązaniem są także siatki na okna czy dbanie o to, aby usuwać plamy po słodkich napojach, które mogą przywabić owady.

Szybkie i skuteczne zwalczanie szerszeni to nasza konkurencyjna cenowa oferta!

Obszar działania